STRONA GŁÓWNA DELEGATURA PZD AKTUALNOŚCI KOMUNIKATY SPIS OGRODÓW OŚRODEK FINANSOWO- KSIĘGOWY GALERIA ZDJĘĆ PORADY SYMBOLE ZWIĄZKU JAK ZOSTAĆ DZIAŁKOWCEM CIEKAWE LINKI DO STRON ZASOBY STRONY WWW KRAJOWEJ RADY PZD ZASOBY STRONY WWW OKRĘGOWEGO ZARZĄDU ŚLĄSKIEGO PZD BROSZURY KOMISJA REWIZYJNA NASZE OGRODY – ZDJĘCIA POBIERANIE KONTAKT MAPA DOJAZDU WOLNE DZIAŁKI Z POŻÓŁKŁYCH STRON WIERSZE BIULETYNY SZKOLENIA W DELEGATURZE PZD W GLIWICACH

baner codzienniepomagam.pl

 

AKTUALNO¦CI

<< Nowsze  Starsze >>

Spotkanie przedstawicieli Okręgu Śląskiego PZD z Prezydentem Miasta Gliwice

Napisany przez delegatura 2018-03-01 09:17:39 CET

Planowane przez miasto Gliwice inwestycje na terenach ROD stały się okazją do wspólnych rozmów obu stron w celu wymiany informacji i ustalenia kierunków działania. Spotkanie w tym temacie z Zygmuntem Frankiewiczem Prezydentem Miasta Gliwice miało miejsce w dniu 26 lutego br.

Przedstawiciele Okręgu Śląskiego PZD w osobach: Jan Pękala – Kierownik Delegatury Rejonowej w Gliwicach, Krzysztof Tekla – Dyrektor Biura OZ, Zenon Jabłoński – Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz Mateusz Macianty – St. Inspektor ds. terenowo prawnych, podjęli tematy dotyczące przede wszystkim planowanej likwidacji ROD „Krakowiana” w Gliwicach i odtworzenia ogrodu, budowy polderów przeciwpowodziowych w Gliwicach oraz kwestii planów miejscowych obejmujących tereny ROD i regulacji stanu prawnego gruntów ROD.



Na odpowiedzi związane z likwidacją ROD „Krakowianka” czekają przede wszystkim zaniepokojeni działkowcy, którzy utracą swoje działki, z tego względu przedstawiciele strony PZD pytali Prezydenta Miasta Gliwice o aktualny przebieg procesu likwidacji i warunki jego odtworzenia. Na obecnym etapie uzgadniana jest umowa dotycząca warunków likwidacji ROD. Przypomnijmy, że zgodnie z art. 19 ustawy o ROD zawarcie umowy wymaga zgody 2/3 działkowców likwidowanego ROD. Prezydent Miasta Gliwice zapewnił, że likwidacja ROD nastąpi w zgodzie z przepisami ustawy o ROD tj. Miasto wypłaci odszkodowania za majątek użytkowników działek, który znajduje się na działkach, a także nastąpi odtworzenie terenu ROD. Została już ustalona lokalizacja nowego ROD w dzielnicy Brzezinka. Teren jaki miasto planuje przekazać PZD jest kilkukrotnie większy od terenu likwidowanego ROD, a sama inwestycja będzie kosztowała miasto wiele milionów złotych. Po uzgodnieniu projektu umowy sprawa trafi do uzgodnienia z działkowcami.

Kolejnym ważnym tematem jaki dotyczy ROD na terenie miasta Gliwice jest kwestia budowy polderów przeciwpowodziowych. Miasto Gliwice od wielu lat boryka się z problemem powodzi związanych z wylewaniem rzeki Kłodnica, a budowa polderów ma przeciwdziałać temu zjawisku i uchronić miasto i jego mieszkańców przed kolejnymi powodziami. Niestety planowana w przyszłości budowa polderów dotknie terenów kilku ROD. Na chwilę obecną sprawa jest w początkowej fazie i pojawiają się różne problemy natury formalnej, jednak Prezydent Miasta Gliwice uspokoił stronę PZD, że w najbliższych kilku latach ROD i działkowcy mogą czuć się bezpiecznie i nie ma zagrożenia ich likwidacji. Na razie jest to temat odłożony w czasie, jednak warto już od początku rozmawiać o jego realizacji.



Ostatnim tematem jaki omówiono na spotkaniu była kwestia regulacji stanu prawnego gruntów ROD. Prezydent Miasta poinformował o aktualnym etapie postępowań administracyjnych, które w zasadzie są już na ukończeniu bowiem wydano już prawie wszystkie decyzje w sprawie stwierdzenia nabycia przez PZD prawa użytkowania do nieruchomości zajmowanych przez ROD na terenie miasta. Poinformował także, że miasto posiada plan zagospodarowania przestrzennego dla całego swojego terenu, w którym zabezpieczono także tereny pod ROD w przypadku ich likwidacji.





Mateusz Macianty – St. Insp. ds. terenowo – prawnych

Źródło
Zasoby strony internetowej http://www.slaski-ozpzd.pl


Konferencja szkoleniowa w gliwickiej Delegaturze

Napisany przez delegatura 2018-02-21 20:41:54 CET

Delegatura Rejonowa w Gliwicach zorganizowała Konferencję Szkoleniową dla instruktorów wszystkich szczebli działających w delegaturze, aktywu oraz osób zainteresowanych tematem. Szkolenie odbyło się w siedzibie delegatury we wtorek 20 lutego 2018.

Poruszane zagadnienia dotyczyły dwóch jakże istotnych dla każdego z nas kwestii: zdrowia i ekologii na działce. Wykładowca, pan Wojciech Karpowicz ( prezes Stowarzyszenia „Twoje życie w Twoich rękach”) przedstawił dwa tematy: „Dobroczynne mikroorganizmy w domu i ochronie środowiska”, a następnie „Żywność funkcjonalna. Przeciwutleniacze i flawonoidy w ochronie zdrowia”. W obliczu degradacji środowiska, kurczenia się zasobów naturalnych i chemizacji rolnictwa istotny jest powrót do biologizacji środowiska, czyli stosowania naturalnych środków i metod w uprawie.

Niezwykle ważne okazują się mikroorganizmy , z którymi mamy do czynienia w środowisku na zewnątrz nas, jak i w naszym własnym organizmie. Dzięki stosowaniu biologicznych czynników w uprawie – komposty, obornik, racjonalne płodozmiany, fitomelioracje, odporne odmiany oraz biopreparaty przyczyniamy się do ochrony środowiska i otrzymywania zdrowszych plonów. Dotyczy to zarówno upraw wielohektarowych, jak i małych ogrodów.

Biopreparaty zawierają żywe szczepy mikroorganizmów lub ich wydzieliny, wyciągi roślinne i inne substancje biologicznie aktywne. Prowadzący przedstawił zastosowanie takich preparatów, tzw. ProBio Em-ów zarówno w ogrodzie (pozytywnie wpływają na glebę, regenerując ją, poprawiając jej strukturę, przyspieszając rozkład materii organicznej i inne ), jak i w gospodarstwie domowych. ProBio Em-y to to grupa wyrobów wytwarzanych w procesie fermentacji z udziałem odpowiednio dobranych naturalnych kompozycji beztlenowych i tlenowych pożytecznych mikroorganizmów z komponentami roślinnymi i mineralnymi, produkowanych przez Probiotics Polska.

Druga część prezentacji dotyczyła flawonoidów i ich dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie. Flawonoidy to organiczne związki chemiczne , występujące w roślinach, spełniają funkcje barwników, przeciwutleniaczy, naturalnych insektycydów, fungicydów. Większość z nich to naturalne barwniki , które nadają owocom i warzywom ich kolor, zawarte są w skórce i nasionach. Spożywając owoce i warzywa dostarczamy ich do organizmu. Wiedza na ich temat przypomina nam o słowach Hipokratesa „Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.”


Katarzyna Kowalska - Instruktor ds. ogrodniczych















Źródło:
http://www.slaski-ozpzd.pl


Komunikat w sprawie walnych zebrań sprawozdawczych w ROD w 2018 roku - 05.02.2018

Napisany przez delegatura 2018-02-05 22:09:48 CET


Do 15 maja we wszystkich rodzinnych ogrodach działkowych PZD mają się odbyć walne zebrania sprawozdawcze, na których członkowie stowarzyszenia podejmą najistotniejsze decyzje dla funkcjonowania ROD i jego finansów.

Podstawą prawną do przeprowadzenia walnych zebrań są przepisy Statutu PZD (§§ 56-67) oraz Wytyczne do przeprowadzenia walnych zebrań sprawozdawczych w ROD w latach 2016 - 2018 wprowadzonych uchwałą Nr 335/2015 Prezydium KR PZD z dnia 17 grudnia 2015 r.

Statut PZD gwarantuje prawo uczestnictwa w walnym zebraniu każdemu członkowi Związku i z uwagi na sprawy, o których decyduje się podczas walnego zebrania, każdy członek Związku uczestnictwo w walnym zebraniu powinien traktować jako obowiązek, aby najważniejszych decyzji nie podejmowano bez jego udziału.

Na walne zebranie, oprócz projektów uchwał w sprawach dotyczących wysokości opłat ogrodowych, inwestycji czy remontów, które są potrzebne w ROD i zabezpieczeniu środków na ten cel oraz o innych sprawach ważnych dla ROD, zarząd ROD przygotowuje sprawozdanie ze swojej działalności oraz sprawozdanie finansowe za rok 2017, plan pracy oraz preliminarz finansowy na rok 2018. Bardzo istotną rolę w przygotowaniu walnego zebrania pełni komisja rewizyjna ROD. Przygotowuje ona sprawozdanie ze swojej działalności w 2017 roku oraz dokonuje oceny działalności zarządu ROD i sprawozdania finansowego za 2017 rok. Komisja powinna przeprowadzić badanie na podstawie dokumentów i ocenić, czy zarząd zrealizował przyjęty przez walne zebranie plan pracy oraz czy prowadził właściwą, zgodną z przepisami i preliminarzem politykę finansową.

Z zagadnieniami statutowymi, którymi musza zająć się członkowie PZD w ROD na walnym zebraniu sprawozdawczym, ściśle związane są także inne tematy dopełniające całość funkcjonowania ROD, które należy omówić i przedyskutować z obecnymi na walnym zebraniu członkami PZD:

1.Gospodarka odpadami.
2.Bezpieczeństwo w ROD.
3.Opłata za pobór wody.
4.Opłata za energię elektryczną.
5.Funkcjonowanie ROD.
6.Prace zarządu ROD.
7.Działalność komisji rewizyjnej ROD.
8.Sprawy indywidualne każdego ogrodu.


Zanim rozpoczną się walne zebrania w ROD warto przypomnieć członkom PZD o ich prawach:

1.Członek PZD jest zawiadamiany o terminie, miejscu odbywania zebrania oraz porządku obrad poprzez pisemne zawiadomienie, najpóźniej na 14 dni przed terminem walnego. Formy doręczenia są ściśle określone w § 60 statutu PZD: za pośrednictwem poczty, doręczenie za pokwitowaniem oraz pocztą elektroniczną, o ile członek wyraził na to pisemną zgodę. Należy pamiętać, że odbycie zebrania w II terminie będzie dopuszczalne tylko wtedy, gdy w zawiadomieniu zostanie podana informacja o tej możliwości, oraz o tym, że wówczas podjęte uchwały będą obowiązywały bez względu na liczbę obecnych.
2.Prawo uczestniczenia w walnym zebraniu (§ 56 ust. 2 statutu PZD) mają wyłącznie członkowie PZD. Prawa członkowskie wykonuje się osobiście (§ 14 ust. 2 statutu PZD), dlatego nie jest dopuszczalne zastępstwo członka PZD w czynnym udziale w walnym zebraniu sprawozdawczym (konferencji delegatów). Od tej zasady statutowej nie ma odstępstw.
3.Prawo do zapoznania się z materiałami sprawozdawczymi - zarząd ROD ma obowiązek udostępnić je do wglądu na co najmniej 7 dni przed walnym zebraniem. O miejscu i terminie wyłożenia materiałów zarząd ROD informuje w zawiadomieniu na walne zebranie.
4.Prawo zabierania głosu we wszystkich sprawach jakie są przedstawiane na walnym zebraniu.
5.Prawo zgłaszania wniosków.
6.Prawo do głosowania (czynne prawo wyborcze) czyli wypowiadania się w formie głosowania na tematy proponowane podczas walnego zebrania.
7.Prawo do kandydowania (bierne prawo wyborcze) oraz prawo zgłaszania kandydatur na przewodniczącego walnego zebrania, do składów komisji walnego zebrania, a w przypadku wyborów uzupełniających – do organów ROD.


Do Krajowej Rady PZD wpływa wiele różnych spraw związanych z decyzjami podjętymi na walnych zebraniach, tymczasem każdy członek PZD właśnie z obrad walnego zebrania powinien czerpać wiedzę o rozwiązaniu tych spraw w swoim ROD, a przede wszystkim ma możliwość decydowania.

Dlatego też każdy członek PZD powinien dać sobie możliwość wypowiedzenia się co do przyszłości swojego ogrodu. Każdy działkowiec będący członkiem Związku, jeśli tylko weźmie udział w walnym zebraniu, będzie miał wpływ na podejmowane tam decyzje dotyczące opłat jakie będą ponosić wszyscy działkowcy w ROD bez względu na to czy są członkami stowarzyszenia, czy nie. Skoro wszyscy będą ponosić koszty funkcjonowania ROD, powinni wspólnie zadecydować na co przeznaczą swoje pieniądze. Tak ważnych decyzji nie można oddawać w ręce innych.

Namawiamy wszystkich członków PZD do czynnego uczestnictwa w zbliżającym się walnym zebraniu sprawozdawczym i do współdecydowania o funkcjonowaniu swojego ogrodu i przeznaczeniu wpłacanych środków.

Nie czekajmy, aż inni zadecydują za nas.



Wydział Prezydialny Krajowej Rady PZD

Źródło
Zasoby strony internetowej http://www.pzd.pl


Szkolenie Zarządów i Komisji Rewizyjnych ogrodów z Miasta Pyskowic i Toszka

Napisany przez delegatura 2018-01-31 00:56:22 CET

W dniu 30 stycznia 2018r w MOKiS w Pyskowicach odbyło się szkolenie Zarządów i Komisji Rewizyjnych ogrodów z Miasta Pyskowic i Toszka w szkoleniu uczestniczyło 35 osób . Było to ostanie szkolenie a tym samym Delegatura Rejonowa w Gliwicach zakończyła szkolenia dotyczące przygotowań i przeprowadzenia walnych zebrań sprawozdawczych za 2017r oraz przyjęciu planu pracy i preliminarzy na 2018r, w szkoleniach tych brało udział 346 osób .Nowością tych szkoleń było ze prowadzone były w małych grupach oraz wspólnie z Zarządami i Komisjami Rewizyjnymi razem, co powinno owocować na lepszą współpracę tych organów Statutowych ROD .Drugą nowością którą od 25 stycznia wprowadzamy to wszystkie szkolenia jakie będą prowadzone w Delegaturze Rejonowej PZD w Gliwicach wykładowcy będą się posiłkować odpowiednio opracowanymi materiałami /slajdami/ które są opracowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i będą pomocne dla zarządów i Komisji Rewizyjnych ROD. Każdy zarząd ogrodu otrzymał komplet dokumentów które będą pomocne w przygotowaniu i przeprowadzeniu zebrań sprawozdawczych w 2018r. Na zakończenie należy podziękować wykładowcom tych szkoleń panom .Zenon Jabłoński , Sebastian Ciągwa oraz Zdzisław Kowalik /który opracował slajdy /za profesjonale przygotowanie się do wykładów oraz tematyki wykładów.












Źródło i foto J.P.


Szkolenie Zarządów oraz Komisji Rewizyjnych ROD

Napisany przez delegatura 2018-01-29 16:28:02 CET

W dniu 25 i 26 stycznia 2018 r W Delegaturze Rejonowej PZD w Gliwicach odbyły się kolejne szkolenia Zarządów oraz Komisji Rewizyjnych ROD.W dniu 25 stycznia uczestniczyło w szkoleniu 63 osoby a w dniu 26 stycznia 56. Od 25stycznia 2018 r. wprowadzamy nowe zasady tych szkoleń ,wykładowcy szkoleń będą się posiłkować slajdami na których są projekty uchwał oraz inne materiały związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem Walnego Zebrania Sprawozdawczego tak dla Zarządu jak i Komisji Rewizyjnych ROD .Wzory uchwał na których pokazanie jest jak prawidłowo winny być wypełniane aby były zgodne z obowiązującymi przepisami, w szczególności opłaty ogrodowej wodnej i opłaty elektrycznej. Tematyka tych szkoleń to; Właściwe przygotowanie sprawozdań przez zarząd ROD i Komisje Rewizyjną za 2017r,preliminarzy finansowych na 2018r oraz przygotowanie projektów uchwał na zebranie sprawozdawcze. Zarządy i Komisje Rewizyjne otrzymały komplet dokumentów które będą pomocnie w przygotowaniu i przeprowadzeniu zebrań . Zostały omówione najważniejsze Uchwały Związkowe dotyczące bilansów i sprawozdawczości, dokumentacji kasowej , oraz przepisów Związkowych. Decyzją bardzo trafną było ze szkolenia prowadzimy całych Zarządów i Komisji Rewizyjnych razem na których omawiane są obowiązki Zarządu i Komisji Rewizyjnej bo ścisła współpraca tych organów ROD będzie korzystna dla ogrodu i działkowców .


ZDJĘCIA 25.01.2018












ZDJĘCIA 26.01.2018











Źródło i foto J.P.


Szkolenia Zarządów oraz Komisji Rewizyjnych ROD

Napisany przez delegatura 2018-01-24 09:39:48 CET

W dniu 22 i 23 stycznia 2018 r W Delegaturze Rejonowej PZD w Gliwicach odbyły się kolejne szkolenia Zarządów oraz Komisji Rewizyjnych ROD.W dniu 22 stycznia uczestniczyło w szkoleniu 54 osoby a w dniu 23 stycznia 56. Tematyka tych szkoleń to; Właściwe przygotowanie sprawozdań przez zarząd ROD i Komisje Rewizyjną za 2017r,preliminarzy finansowych na 2018r oraz przygotowanie projektów uchwał na zebranie sprawozdawcze. Zarządy i Komisje Rewizyjne otrzymały komplet dokumentów które będą pomocnie w przygotowaniu i przeprowadzeniu zebrań . Zostały omówione najważniejsze Uchwały Związkowe dotyczące bilansów i sprawozdawczości, dokumentacji kasowej , oraz przepisów Związkowych. Decyzją bardzo trafną było ze szkolenia prowadzimy całych Zarządów i Komisji Rewizyjnych razem na których omawiane są obowiązki Zarządu i Komisji Rewizyjnej bo ścisła współpraca tych organów ROD będzie korzystna dla ogrodu i działkowców .

ZDJĘCIA 22.01.2018











ZDJĘCIA 23.01.2018









Źródło i foto J.P.


Szkolenie Zarządów oraz Komisji Rewizyjnych

Napisany przez delegatura 2018-01-21 08:57:32 CET

Kolejne szkolenie Zarządów oraz Komisji Rewizyjnych odbyło się dnia 17 stycznia 2018.r. w Sali szkoleń Delegatury Rejonowej PZD w Gliwicach . W szkoleniu brało udział 12 ROD w których uczestniczyło 45 osób, żeby te szkolenia były lepiej zrozumiałe oraz aby każdy z uczestników mógł zadać pytanie ,które dla niego jest mało jasne lub nie zrozumiałe oraz ze względu na pojemność sali szkoleń , szkolenia te należy prowadzić w mniejszych grupach, a efekty takich szkoleń dobrze będą służyć w przygotowaniu i przeprowadzeniu WALNYCH ZEBRAŃ SPRAWOZDAWCZYCH W ROD. Tematy które zostały w szczegółach omówione to;

1.Przygotowanie merytorycznych sprawozdań oraz wykonanie przyjętego planu pracy na 2017r oraz planów pracy na 2018r, przez, zarządy ROD.

2.Komisje Rewizyjne ROD zgodnie z wytycznymi Krajowej Komisji Rewizyjnej na 2018r oraz Tezami Krajowej Komisji Rewizyjnej . oraz Wytycznymi Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Katowicach. Dokonają badań bilansów ROD oraz poszczególnych sprawozdań finansowych i preliminarzy finansowych na 2018r i pozostałych zagadnień które ujęte są w w/w przepisach. Tezy oraz wytyczne Krajowej Komisji Rewizyjnej na 2018r otrzymały wszystkie Komisje Rewizyjne ROD.

3. Wykładowcy szczegółowo dokonali omówienia poszczególnych Projektów uchwał ze szczególnym omówieniem Uchwał o opłacie ogrodowej, opłacie wodnej, energetycznej, za nieczystości. Wszystkie projekty uchwał otrzymały zarządy z wzorami /jak się oblicza opłatę ogrodową ,wodną, energetyczną i jakie składniki wpływają na ich ustalenie / bo jest to bardzo ważne żeby uchwały były zgodne z przepisami związkowymi , bo ich niezgodność z przepisami może skutkować że z mocy prawa są nie ważne co powoduje dalszymi konsekwencjami.

4 Następnym bardzo ważnym tematem który został omówiony było przygotowanie oraz przeprowadzenie walnego zebrania sprawozdawczego. Bo właściwe przygotowanie oraz jego przeprowadzenie jest ważne bo unika się zbędnych dyskusji które nic nie wnoszą konkretnego.

W przygotowanym zbiorze dokumentów które otrzymały zarządy jest Scenariusz Walnego Zebrania Sprawozdawczego, który będzie pomocny w prowadzeniu zebrania przez Przewodniczącego Zebrania. Bardzo ważnym dokumentem który otrzymały ogrody jest /KOMUNIKAT/ w którym delegatura zamieściła najważniejsze zadania na 2018 r oraz terminy w których należy realizować poszczególne zadania . W tym komunikacje są również zamieszczone najważniejsze Uchwały władz związku i w jakich przepisach, biuletynie są ogłoszone.

Na zadawane pytania odpowiadali wykładowcy szkolenia , a efekty takich szkoleń z pewnością zaowocują w przygotowaniu i przeprowadzeniu Walnych Zebrań Sprawozdawczych w 2018r














Źródło i Foto J.P.


Szkolenie całych Zarządów ROD i Komisji Rewizyjnych wszystkich ogrodów miasta Knurowa

Napisany przez delegatura 2018-01-21 08:55:00 CET

W dniu 16 stycznia 2018r w domu działkowca ROD ,,Szyb Wschód’’ w Knurowie odbyło się szkolenie całych Zarządów ROD i Komisji Rewizyjnych wszystkich ogrodów miasta Knurowa. W szkoleniu uczestniczyło 38 osób. Głównymi tematami szkolenia było;

1.Przygotowanie merytorycznych sprawozdań oraz wykonanie przyjętego planu pracy na 2017r oraz planów pracy na 2018r, przez, zarządy ROD.

2.Komisje Rewizyjne ROD zgodnie z wytycznymi Krajowej Komisji Rewizyjnej na 2018r oraz Tezami Krajowej Komisji Rewizyjnej . oraz Wytycznymi Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Katowicach. Dokonają badań bilansów ROD oraz poszczególnych sprawozdań finansowych i preliminarzy finansowych na 2018r i pozostałych zagadnień które ujęte są w w/w przepisach. Tezy oraz wytyczne Krajowej Komisji Rewizyjnej na 2018r otrzymały wszystkie Komisje Rewizyjne ROD.

3.Wykładowcy szczegółowo dokonali omówienia poszczególnych Projektów uchwał ze szczególnym omówieniem Uchwał o opłacie ogrodowej, opłacie wodnej, energetycznej, za nieczystości . Wszystkie projekty uchwał otrzymały zarządy z wzorami /jak się oblicza opłatę ogrodową ,wodną, energetyczną i jakie składniki wpływają na ich ustalenie / bo jest to bardzo ważne żeby uchwały były zgodne z przepisami związkowymi , bo ich niezgodność z przepisami może skutkować że z mocy prawa są nie ważne co powoduje dalszymi konsekwencjami.

4 Następnym bardzo ważnym tematem który, został omówiony było przygotowanie oraz przeprowadzenie walnego zebrania sprawozdawczego. Bo właściwe przygotowanie oraz jego przeprowadzenie jest ważne bo unika się zbędnych dyskusji , które nic nie wnoszą konkretnego.

W przygotowanym zbiorze dokumentów które otrzymały zarządy jest Scenariusz Walnego Zebrania Sprawozdawczego, który będzie pomocny w prowadzeniu zebrania przez Przewodniczącego Zebrania.

Na zadawane pytania odpowiadali wykładowcy szkolenia , a efekty takich szkoleń z pewnością zaowocują w przygotowaniu i przeprowadzeniu Walnych Zebrań Sprawozdawczych w 2018r










Zródło i Foto J.P.


<< Nowsze  Starsze >>
POWRÓT

Dzisiejszego dnia stronę odwiedziło » » » 43
W tym tygodniu stronę odwiedziło » » » 596
W tym miesi±cu stronę odwiedziło » » » 931
W tym roku stronę odwiedziło » » » 4065
Od pocz±tku stronę odwiedziło » » » 1475101
 
Rekordowo odwiedziło nas 3940 Internautów w dniu 2023.05.10