STRONA GŁÓWNA DELEGATURA PZD AKTUALNOŚCI KOMUNIKATY SPIS OGRODÓW OŚRODEK FINANSOWO- KSIĘGOWY GALERIA ZDJĘĆ PORADY SYMBOLE ZWIĄZKU JAK ZOSTAĆ DZIAŁKOWCEM CIEKAWE LINKI DO STRON ZASOBY STRONY WWW KRAJOWEJ RADY PZD ZASOBY STRONY WWW OKRĘGOWEGO ZARZĄDU ŚLĄSKIEGO PZD BROSZURY KOMISJA REWIZYJNA NASZE OGRODY – ZDJĘCIA POBIERANIE KONTAKT MAPA DOJAZDU WOLNE DZIAŁKI Z POŻÓŁKŁYCH STRON WIERSZE BIULETYNY SZKOLENIA W DELEGATURZE PZD W GLIWICACH

baner codzienniepomagam.pl

 

AKTUALNOŚCI

<< Nowsze  Starsze >>

Dzień Działkowca w ROD „Kwiat Jabłoni”

Napisany przez delegatura 2017-09-26 21:45:44 Środkowoeuropejski czas letni

W ROD „Kwiat Jabłoni” w dniu 23.09.2017r doroczne Dożynki rozpoczął prezes pan Zenon Bitkowski przywitaniem gości: pani Grażyny Walter-Łukowicz - radnej miasta Gliwice i przedstawiciela delegatury OZ Śl w Gliwicach –Barbary Głogowskiej oraz zebranych działkowców. Następnie uczczono chwilą ciszy zmarłych działkowców. Prezes przedstawił genezę 120 lat ruchu ogrodniczego na ziemiach polskich.
Po ocenie wystawionych plonów rozstrzygnięto konkurs oceniający najatrakcyjniejsze okazy a zwycięzcy otrzymali nagrody. Podsumowaniem pracy działkowców w minionym roku były dyplomy za najładniejsze działki i prace na rzecz ogrodu. Do każdego dyplomu dołączono atrakcyjne upominki przydatne na działce. Doceniając pracę Zarządu i prezesa pana Zenona Bitkowskiego, Delegatura OZ Śl w Gliwicach również wystosowała podziękowania za działalność.
Przekąska w postaci chleba z smalcem z dodatkiem ogórka kiszonego cieszyła się dużym powodzeniem. Działkowcy również pobierali przydziałowe produkty na dalszą część zabawy. Do zebranych dołączył lekko spóźniony prezes sąsiedniego ROD „Śnieżka” wraz z małżonką. W odświętnie udekorowanej świetlicy z pięknie nakrytymi stołami, po krótkiej przerwie rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce grającego zespołu. W radosnym nastroju tańczono i biesiadowano do późnych godzin nocnych.
B.G.
Zdjęcia Marek Bitkowski


Dzień Działkowca w ROD „Stokrotka”

Napisany przez delegatura 2017-09-26 21:44:25 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 23.09.217r, w małym ogrodzie „Stokrotka”, działkowcy świętowali doroczny Dzień Działkowca. Przy niesprzyjającej pogodzie frekwencja była niezbyt duża.
Zarząd starannie i bardzo elegancko przygotował stoły dla zebranych działkowców. Zgromadzonych przywitała prezes ROD „Stokrotka” – pani Halina Kowalska. Następnie wręczono dyplomy i podziękowania działkowcom zaangażowanym w rozwój ogrodu i wzorowo uprawiającym działki.
Również Zarząd ogrodu otrzymał podziękowania Delegatury OZ Śl. w Gliwicach za rzetelną pracę. Działkowcy z zainteresowaniem wysłuchali krótkiej historii 120 letniego ruchu działkowego w Polsce.
Dalsza część spotkania odbyła się przy smacznych potrawach i w rodzinnej atmosferze. Dyskusje jednak toczyły się na dość poważne tematy dotyczące modernizacji ogrodu. Budujące jest włączenie się młodych działkowców w budowanie nowego wizerunku ROD. W ogrodzie nie ma ani jednej zaniedbanej działki, co jest dumą Zarządu.
Pyszne potrawy przygotowane przez działkowiczki oraz wino „domowej roboty” rozpoczęły część rozrywkową. Przy dźwiękach muzyki tańce trwały do 12 tej w nocy a wesoły nastrój towarzyszył do końca zabawy.


40 jubileusz powstania ROD „Pod Gruszą”

Napisany przez delegatura 2017-09-19 01:15:41 Środkowoeuropejski czas letni

W minioną sobotę-16.09.2017r ROD „Pod Gruszą” obchodził 40 jubileusz powstania. Ten nieduży ogród, dzięki rzetelnej pracy Zarządu, jest dobrze prowadzony, ciągle się rozwija i modernizuje. Obchody jubileuszu były starannie i z wielkim zaangażowaniem wielu osób przygotowane na wysokim poziomie. Tablice z zdjęciami z minionych lat budziły wspomnienia. Część oficjalna spotkania odbyła się w bardzo miłej rodzinnej atmosferze. Prezes ogrodu-pan Antoni Falikowski przywitał gości i zebranych działkowców. Przedstawicielami Delegatury PZD byli : Barbara Głogowska i Zdzisław Lisowski. Po przedstawieniu krótkiej historii 120 lat ruchu działkowego w Polsce rozpoczęto uhonorowywanie odznaczeniami i dyplomami zasłużonych działkowców. Najwyższe odznaczenie Za Zasługi dla PZD otrzymał pan Jerzy Malcherek , który od 20 lat jest aktywnym działaczem PZD działającym na różnych szczeblach struktur naszego Związku. Do wspólnych obchodów jubileuszu zostali również zaproszeni byli prezesi i członkowie Zarządów ROD „Pod Gruszą”. Działkowcy doceniają tych, którzy w ciągu tego 40-lecia swą pracą wzbogacali ogród. Miłe upominki otrzymali również ci, którzy są działkowcami od początku jego istnienia. Bardzo budujący jest fakt, że ogród pozyskuje coraz więcej młodych działkowców angażujących się w życie ogrodu, co zostało nagrodzone dyplomami.
Delegatura Gliwice OZ Śl PZD przekazała okolicznościowy puchar oraz dyplomy uznania dla Zarządu i działkowców. Pan Antoni Falikowski – prezes ROD oraz pan Andrzej Barszczewski - wice prezes ROD również podziękowali Delegaturze za owocną współpracę.
Nad stroną artystyczno-rozrywkową czuwała pani Krystyna Szymczyk-skarbnik ogrodu. Wypieki oraz wyroby wędliniarskie „własnej roboty” uprzyjemniły długie biesiadowanie.Dzień Działkowca w ROD "Ptasi Raj"

Napisany przez delegatura 2017-09-19 01:13:55 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 16.09.2017r.w ROD "Ptasi Raj" w Gliwicach odbył się coroczny Dzień Działkowca zorganizowany przez Zarząd ogrodu.W tym roku obchody odbywały się na placu obok Domu działkowca , pod funkcjonalnie ustawionymi namiotami. Uroczystości dożynkowe połączone były z jubileuszem 120-lecia ruchu działkowego na ziemiach polskich. Delegaturę Rejonową PZD w Gliwicach reprezentował Sebastian Ciągwa - Przewodniczący Okręgowej Komisji d/s odznaczeń i wykładowca szkoleń związkowych. Prezes ogrodu Pani Krystyna Mysona otwarła uroczystość witając przybyłych działkowców i zaproszonych gości.Po odegraniu hymnu działkowców "Zielona Rzeczpospolita"i uczczenia zmarłych dzialkowców , przedstawiciel Delegatury omówił historię powstawania ogrodów , tych pierwszych na ziemiach polskich jeszcze pod zaborem pruskim imieniem "Powstańców Wielkopolskich" i "Kąpiele Słoneczne" oraz historię powstawania ogrodów na Górnym Śląsku , a szczególnie ROD "Nadzieja"w Toszku założonego w 1905r.,dokonał również odznaczenia odznaką związkową "Zasłużony Działkowiec" i dyplomami dla Zarządu ogrodu i Pani Prezes , za dotychczasową pracę. Całość imprezy b.dobrze prowadziła Pani Prezes , która przy pomocy członków Zarządu wręczała dyplomy i nagrody rzeczowe za dobrze uprawiane działki i prace społeczne - pomagające w prowadzeniu ogrodu. Zorganizowano również pokaz sprzętu gaśniczego PSP , co szczególnie zaciekawiło młodych uczestników dożynek - przyszłych działkowców. Przy dżwiękach muzyki działkowcy bawili się do póżnych godzin wieczornych , dziękując Zarządowi za wspaniałą imprezę , która może służyć za wzór do naśladowanua dla innych ogrodów.


Treść i zdjęcia : Sebastian Ciągwa


VII Gliwickie Targi Dom i Otoczenie z Kiermaszem Roślin

Napisany przez delegatura 2017-09-14 09:17:06 Środkowoeuropejski czas letni

W dniach 09-10.09.2017r odbyły się na terenie Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej VII Gliwickie Targi Dom i Otoczenie z Kiermaszem Roślin. Już po raz trzeci Delegatura Gliwice OZ Śl PZD uczestniczyła w ty wydarzeniu. Tym razem wystrój naszego boksu był typowo dożynkowy, kolorowy, z plonami z naszych działek.
Otwarcia Targów, w znakomitym towarzystwie, dokonała pani Wioletta Ochman właściciel firmy „Promocja” -organizator imprezy. W naszym boksie udzielali porad ogrodniczych i informacji o działalności PZD: Stanisław Kalisz-przewodniczący Delegatury, sekretarz Delegatury Barbara Głogowska oraz Instruktor Krajowy SSI Henryk Terelak.
Tematem przewodnim tych Targów było „Czyste powietrze dla Gliwic” . Urząd Miasta Gliwice zapoznawał zwiedzających z możliwościami dotacji do zmiany ogrzewania węglowego na ekologiczne. Bardzo celnie zgraliśmy się z tą tematyką promując ekologiczną uprawę na działkach. Wiele osób korzystało z naszych porad ogrodniczych oraz informacji na temat prawa i funkcjonowania PZD. Dużym powodzeniem cieszyły się nasze akcje promocyjne na kiermaszu roślin, gdzie docieraliśmy do wielu naszych działkowców. W drugim dniu Targów gościem był zastępca Prezydenta Gliwic pan Adam Neumann, który wraz z komisją oceniał wystawców. Najlepszym zostały wręczone statuetki oraz pamiątkowe tabliczki.
Organizacja Targów była na wysokim poziomie i nam również dała możliwość prezentacji historii i osiągnięć PZD.

Barbara Głogowska


Dzień Działkowca w ROD „Nadzieja „

Napisany przez delegatura 2017-09-11 21:37:11 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 09.09.2017 roku w ROD „ Nadzieja „ w Toszku Zarząd zorganizował obchody Dnia Działkowca . Rodzinny Ogród Działkowy został założony w 1905 roku i jest jednym z najstarszych ogrodów w Polsce i najstarszy ogród w okręgu Śląskim. . Obchody były połączone z jubileuszem 120 - lecia ogrodów Działkowych w Polsce.
Dzień Działkowca był też szczególnym dniem dla ogrodu ponieważ część oficjalna odbyła się w nowo wybudowanym Domu Działkowca. Pozostało jeszcze dużo do zrobienia ale główne prace są wykonane. Wprawdzie to obiekt mały ale wystarczający aby można było zorganizować biuro Zarządu ROD oraz zorganizować spotkania działkowców . Ogród jest typowym ogrodem rodzinnym ponieważ liczy tylko 50 działek i wszyscy traktują się jak jedna rodzina . Dom Działkowca został wybudowany przez działkowców z udziałem środków finansowych działkowców , oraz dzięki otrzymanej dotacji z funduszu rozwoju OZŚL w Katowicach. Prezes ogrodu Pan Krystian Bem przywitał działkowców i przybyłych gości przedstawiając krótką historię budowy Domu Działkowca i podziękował działkowcom za duży wkład pracy. W uroczystości wzięli udział Zastępca Burmistrza Toszka Pan Piotr Kunce , Delegaturę Rejonową PZD w Gliwicach reprezentowali ; Przewodniczący OKR PZD w Katowicach Zenon Jabłoński oraz członek OZŚL Antoni Janus .
Pan Burmistrz pogratulował Zarządowi i wszystkim działkowcom zrealizowanie tej inwestycji , szczególne podziękowania skierował do Prezesa ogrodu Pana Krystiana Bem. Przedstawiciele OZŚL podziękowali Zarządowi i wszystkim działkowcom za zaangażowanie i duży wkład swojej pracy w realizację tej inwestycji. Zarząd otrzymał specjalny dyplom i podziękowanie od Kierownika Delegatury Rejonowej w Gliwicach.
Zaproszeni goście zwiedzili też jedną z najpiękniejszych działek Pani Renaty Łubiarz , która wygląda naprawdę bardzo ładnie , o czym świadczą zamieszczone zdjęcia.
Po części oficjalnej rozpoczęło się rodzinne biesiadowanie przy muzyce regionalnej, oraz degustacja różnych smakołyków przygotowanych przez Panie z ROD „ Nadzieja „. Przy muzyce w typowo rodzinnej atmosferze bawiono się do późnych godzin wieczornych.

Dzień Działkowca w ROD ,, Słonecznik’’

Napisany przez delegatura 2017-09-10 21:26:52 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 09 września 2017r w ROD,, Słonecznik’’ w Gliwicach odbyły się dożynki, które były połączone z jubileuszem 35-lecja ogrodu. Uroczystość otworzyła prezes ROD pani Danuta Orzech, która przywiała działkowców oraz kierownika Delegatury Rejonowej PZD w Gliwicach. Następnie kierownik Delegatury na ręce prezesa ROD wręczył Puchar ufundowany przez OZ Śląski z okazji obchodów 35-lecia powstania ogrodu, oraz dokonał odznaczenia odznakami działkowymi,, Zasłużony Działkowiec’’ i dyplomami z podziękowaniem za dotychczasową prace dla zarządu i prezesa ogrodu. Zarząd ogrodu uhonorował działkowców dyplomami za wzorową uprawę działki, za udzielanie się w pracach ogrodu itp. Atmosfera była wspaniała i radosna, bo tak milej uroczystości nie pamiętają nawet najstarsi działkowcy a której zasługą jest pani Prezes ROD, która działa od 2016r i potrafi wzorowo zarządzać ogrodem.

Źródło i foto J.P.


Zaproszenia na Targi

Napisany przez delegatura 2017-09-08 10:16:00 Środkowoeuropejski czas letni
<< Nowsze  Starsze >>
POWRÓT

Dzisiejszego dnia stronę odwiedziło » » » 86
W tym tygodniu stronę odwiedziło » » » 714
W tym miesiącu stronę odwiedziło » » » 5141
W tym roku stronę odwiedziło » » » 169358
Od początku stronę odwiedziło » » » 692579
 
Rekordowo odwiedziło nas 1130 Internautów w dniu 2016.04.16

© 2010 by Lex_killmen