STRONA GŁÓWNA DELEGATURA PZD AKTUALNOŚCI KOMUNIKATY SPIS OGRODÓW OŚRODEK FINANSOWO- KSIĘGOWY GALERIA ZDJĘĆ PORADY SYMBOLE ZWIĄZKU JAK ZOSTAĆ DZIAŁKOWCEM CIEKAWE LINKI DO STRON ZASOBY STRONY WWW KRAJOWEJ RADY PZD ZASOBY STRONY WWW OKRĘGOWEGO ZARZĄDU ŚLĄSKIEGO PZD BROSZURY KOMISJA REWIZYJNA NASZE OGRODY – ZDJĘCIA POBIERANIE KONTAKT MAPA DOJAZDU WOLNE DZIAŁKI Z POŻÓŁKŁYCH STRON WIERSZE BIULETYNY SZKOLENIA W DELEGATURZE PZD W GLIWICACH

baner codzienniepomagam.pl

 

AKTUALNO¦CI

<< Nowsze  Starsze >>

Działkowcy: Wierzymy, że kolejne Krajowe Dni Działkowca są przed nami

Napisany przez delegatura 2013-09-04 08:45:04 CEST


Podczas Krajowych Dni Działkowca, które odbyły się w minioną sobotę, w „ROD Bemowo” w Warszawie, głos zabierali liczni działkowcy, którzy w swoich wypowiedziach nie ukrywali obaw wywołanych aktualną sytuacją ogrodów i Związku. Mimo tego, że w Sejmie przeciągają się prace nad nową ustawą działkową, a Platforma Obywatelska stara się przeforsować niekorzystne dla ogrodnictwa działkowego zapisy, działkowcy wyrażali nadzieję, że na przyszłorocznych Dniach Działkowca będą mogli świętować wejście w życie nowej, satysfakcjonującej ich ustawy. „Nie raz już pokazaliśmy, że w naszej działkowej jedności jest prawdziwa siła. Będziemy do końca walczyli o ogrody w myśl hasła – razem obronimy to, co stworzyliśmy” – mówili działkowcy.
Działkowcy, wyjechali z Warszawy umocnieni, a także z nadzieją, że za rok spotkają się na kolejnych Krajowych Dniach Działkowca, podczas których świętowali będą wejście w życie prawa, satysfakcjonującego każdego z miliona użytkowników działek w ROD.

Źródło: strona KR PZD ( A.J.)


Szkolenie nowoprzyjętych działkowców

Napisany przez delegatura 2013-09-03 19:43:31 CEST



W dniu 03.09.2013r w Delegaturze Rejonowej w Gliwicach odbyło się szkolenie kandydatów i nowoprzyjętych do PZD, w którym brało udział 27 słuchaczy. Szkolenie prowadził wykładowca Rejonowego Ośrodka Szkoleń pan Sebastian Ciągwa. Głównymi tematami wykładów były obowiązujące przepisy w PZD szczególnie prawa i obowiązki działkowca.





Następnym tematem był Projekt Obywatelskiej Ustawy o ROD z poprawkami dokonanymi przez Nadzwyczajna Komisje Sejmu powołana do opracowania nowej ustawy o ROD. Uczestnicy szkolenia byli bardzo aktywni i zadawali wiele pytań dotyczących przepisów związkowych, jak również nowej ustawy o ROD.











Źródło i zdjęcia Jan Pękala



Dożynki w ROD Górnicza Radość

Napisany przez delegatura 2013-09-03 18:59:09 CEST




W dniu 31.08.2013r W ROD ,,Górnicza Radość'' w Gliwicach odbyły się dożynki 2013r połączone z Jubileuszem obchodów 50 lecie istnienia ogrodu. Dożynki otworzył prezes ogrodu pan Bogdan Biernat, który powitał działkowców oraz zaproszonych gości w osobach; Radnego Miasta Gliwice pana Jana Wiśniewskiego i członka Delegatury Gliwickiej pana Zenona Jabłońskiego.
Po przywitaniu zabrał głos przedstawiciel Delegatury w Gliwicach który na ręce Prezesa Ogrodu wręczył puchar 50 - lecia istnienia ogrodu ufundowany przez OZ ŚL. w Katowicach, oraz dokonał dekoracji odznaką ,,ZA ZASŁUGI DLA POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW’’ panią Sabinę Paziewska i Edwarda Chylak, przyznane przez Krajową Radę, PZD. Po wręczeniu Pucharu i dokonaniu dekoracji podziękował ogrodowi i odznaczonym oraz działkowcom za włożoną prace, co widać ze ogród, co rok jest piękniejszy. W dalszym swym wystąpienie w skrócie omówił, jakie działania prowadzi związek w celu nowej ustawy o ROD i czego dokonano do obecnej chwili z tego zakresu. Po tym wystąpienie zabrał głos Radny Miasta Gliwice pan Jan Wiśniewski, który podziękował działkowcom za tak pięknie utrzymany ogród, który służy działkowcom do odpoczynku oraz społeczeństwu naszego miasta, bo to nie tylko korzyści z plonów, ale płuca dla mieszkańców. Po oficjalnej części działkowcy wraz z rodzinami i znajomymi bawili się do późnych godzin nocnych.

Źródło i foto – zobacz w galerii zdjęć Zenon Jabłoński


Dożynki w ROD Zaolszany

Napisany przez delegatura 2013-09-02 20:22:25 CEST



W dniu 31.08.2013r. w ROD ,,Zaolszany '' w Pyskowicach odbyły się uroczyste Dożynki 2013r .Dożynki otworzył prezes ogrodu pan Antoni Janus który przywitał zaproszonych gości w osobach; Burmistrza miasta Pana Wacława Kęske, w-ce Burmistrza pana Wiesława Leszczyńskiego. Kierownika Delegatury Gliwickiej Jana Pękalę i członka delegatury wykładowcę szkoleń związkowych pana Sebastiana Ciągwę w raz z małżonką. Po przywitaniu prezes poprosił kierownika delegatury o wręczenie odznaczeń wyróżnionym działkowcom odznakami związkowymi a prezes ogrodu dokonał wręczenia dyplomów i nagród rzeczowych dla najbardziej aktywnych i zasłużonych działkowców dla PZD i ogrodu. Po ceremonii odznaczeń kierownik delegatury w swym krótkim wspienieniu zapoznał działkowców z założeniami na najbliższy okres w obronie projektu obywatelskiej ustawy o ROD oraz ze istnieje realne zagrożenie ,ze ustawa nie zostanie uchwalona , przez co była by to katastrofa dla działkowców. W dalszej kolejności zabrał glos pan Sebastian Ciągwa , który również skupił się na pracach komisji sejmowych dotyczących nowej ustawy o ROD, i ze czasu jest już mało a proces legislacyjny jest długi. Po tych wystąpieniach zabrał głos Burmistrz Pyskowic Pan Wacław Kęska , który w swym wystąpieniu zapewnił działkowców, że Urząd Miasta Pyskowic nie ma zamiaru, ani nie planuje likwidacji ogrodów, raczej będzie wszystko robił, aby ogrody się rozwijały, modernizowały, bo to służy nie tylko działkowca , ale społeczeństwu miasta i władzom samorządowym miasta. Na zakończenie swego wystąpienia życzył wszystkim działkowcom oraz im rodzinom, aby spędzanie wolnego czasu na działce dawało im satysfakcje i radość przebywanie na łonie przyrody. Po części oficjalnej była tradycyjna kiełbaska z rożna i zabawa do późnych godzin nocnych.

Źródło i zdjęcia zobacz w galerii zdjęć – Jan Pękala


Krajowe Dni Działkowca: Okręgowe Zarządy odznaczone „Za Zasługi dla Polskiego Związku Działkowców"

Napisany przez delegatura 2013-09-02 15:25:51 CEST




Podczas Krajowych Dni Działkowca, które odbyły się 31 sierpnia w ROD „Bemowo” w Warszawie za zaangażowanie i aktywną walkę w obronie praw działkowców, dalszego istnienia rodzinnych ogrodów działkowych i Polskiego Związku Działkowców odznaczone zostały następujące Okręgowe Zarządy PZD:

Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie
Okręgowemu Zarządowi Łódzkiemu
Okręgowy Zarząd PZD Podkarpacki
Okręgowy Zarząd w Elblągu
Okręgowy Zarząd PZD w Pile
Okręgowy Zarząd PZD Świętokrzyski
Okręgowy Zarząd PZD Mazowiecki
Okręgowy Zarząd PZD Toruńsko - Włocławski
Okręgowy Zarząd PZD Małopolski
Okręgowy Zarząd PZD w Poznaniu
Okręgowy Zarząd PZD w Częstochowie
Okręgowy Zarząd PZD w Zielonej Górze
Okręgowy Zarząd PZD w Kaliszu

Źródło strona KR PZD (A.J.)


Krajowe Dni Działkowca: Rodzinne Ogrody Działkowe odznaczone „Za Zasługi dla Polskiego Związku Działkowców”

Napisany przez delegatura 2013-09-02 15:17:50 CEST



Podczas Krajowych Dni Działkowca, które odbyły się 31 sierpnia w ROD „Bemowo” w Warszawie za zaangażowanie i aktywną walkę w obronie praw działkowców, dalszego istnienia rodzinnych ogrodów działkowych i Polskiego Związku Działkowców odznaczone zostały 82 najbardziej aktywne rodzinne ogrody działkowe.
Z przyjemnością informujemy ze w gronie odznaczonych ROD jest Rodzinny Ogród Działkowy POCH Gliwice.
Odznaczone rodzinne ogrody działkowe, otrzymują zestawy książek o wartości 1000zł z przeznaczeniem dla działaczy tego ogrodu.

Źródło: ze strony KR PZD ( A.J.)


Apel uczestników Krajowych Dni Działkowca do działkowców, struktur Związku oraz posłów PO

Napisany przez delegatura 2013-09-02 10:02:23 CEST


Uczestnicy Krajowych Dni Działkowca 2013r. zwracają się do wszystkich działkowców i struktur Związku, o wypowiedzenie się na temat zmian dokonanych w obywatelskim projekcie ustawy o ROD przez podkomisję sejmową. Posłowie z Platformy Obywatelskiej i Solidarnej Polski wprowadzili do projektu zapisy, które wywołują ogromne kontrowersje i zdaniem konstytucjonalistów mogą być niekonstytucyjne.
Przede wszystkim chodzi o tak zwane uwłaszczenie, które zróżnicowałoby działkowców, sparaliżowało zarządzanie ogrodami, ale co najważniejsze, w świetle dotychczasowych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, mogłoby się okazać niekonstytucyjne. Wątpliwości te mogą spowodować skierowanie ustawy do Trybunału przed jej podpisaniem przez Prezydenta RP. Oznaczałoby to, że do 21 stycznia 2014 r., kiedy przestanie obowiązywać ustawa o ROD z 2005 r., nie weszłaby w życie nowa ustawa. W efekcie ogrody zostałyby pozbawione ochrony prawnej, a działkowcy bezpowrotnie utraciliby dotychczasowe prawa do działek.
Zarządzanie ogrodami uniemożliwią również zapisy wprowadzające niekontrolowany obrót działkami. Ponadto przyczynią się do zmiany charakteru działek – stałyby się dostępne tylko dla ludzi bogatych!
Równie nieprzemyślane są przeforsowane przez PO oraz SP zmiany w przepisach przejściowych. Świadczą one o całkowitej nieznajomości realiów ogrodowych ze strony ich autorów. Swoisty maraton walnych zebrań w ogrodach – 4 zebrania działkowców w każdym ROD w przeciągu 14 miesięcy – jest niewykonalny. Do tego nakaz składania ponownych oświadczeń przez działkowców o przynależności do organizacji prowadzącej ogród - oznacza zebranie nawet 1 200 000 dokumentów, na co ogrody mają mieć zaledwie 5 miesięcy.
Działkowcy! Wypowiedzcie się na te tematy, może jednak ktoś nas wysłucha!
Posłanki i Posłowie Platformy Obywatelskiej!
Cóż za idea Wam przyświeca, że głosujecie wbrew woli tych, dla których uchwalacie prawo? Dlaczego, z uporem forsujecie rozwiązania, które działkowcom przyniosą tylko rozczarowanie, a ogrodom chaos i zagrożenie dalszego bytu? W imię jakich celów narażacie dorobek miliona, w większości niezamożnych rodzin?
Zreflektujcie się i wysłuchajcie głosu miliona polskich obywateli podpisanych pod projektem ustawy o ROD, póki jest jeszcze czas! Nie lekceważcie ludzi, bo Wam tego nie wybaczą.

Uczestnicy
Krajowych Dni Działkowca 2013r.
Warszawa, dnia 31 sierpnia 2013r.

Źródło: strona KR PZD (A.J.)


Dożynki w ROD Zorza Pyskowice

Napisany przez delegatura 2013-09-02 09:07:01 CEST



W dniu 31.08.2013r w ROD ,,Zorza'' w Pyskowicach odbyły się uroczyste dożynki ogród obchodził 55-lecie istnienia. Dożynki otworzył Prezes ogrodu pan Krystian Bentkowski, który przywitał działkowców oraz zaproszonych gości w osobach, W-ce burmistrza Pyskowic pana Wiesława Leszczyńskiego., Kierownika Delegatury w Gliwicach pana Jana Pękalę i członka delegatury wykładowcę szkoleń PZD pana Sebastiana Ciągwę wraz z małżonką. Po powitaniu przekazał głos Kierownikowi Delegatury, który wręczył Puchar 65-lecia ogrodu na ręce prezesa ROD, oraz dokonał odznaczeń działkowców srebrnymi odznakami zasłużonych dla PZD.









W dalszej kolejności prezes ogrodu wręczył dla przodujących i aktywnych działkowców dyplomy i nagrody. Po wręczeniu pucharu i dokonaniu odznaczeń , w swym wystąpieniu przekazał życzenia dla działkowców oraz życzył, aby nie był to ostatni rok, w którym spotykamy się na ogrodach. W dalszym wystąpieniu skrótowo omówił , jakie działania są podejmowanie w obronie projektu obywatelskiej ustawy o ROD, co może się stać z ogrodami, jeżeli nie zostanie uchwalona nowa ustawa o ROD. Następnie zabrał głos pan Sebastian Ciągwa, który uzupełnił wystąpienie kierownika o najnowsze szczegóły z ostatnich posiedzeń komisji sejmowych. Następnie zabrał głos w-ce burmistrz Pan Wiesław Leszczyński, który zapewnił działkowców ze Pyskowickim działkowca nic nie grozi, aby utracie swe działki, bo władze miasta uważają ze działki są niezbędne dla działkowców jak również i dla miasta, bo dają aktywny wypoczynek dla nie tylko działkowców, ale i ich krewnych znajomych i całych rodzin. Wystąpienie to zostało przyjęte ogromnymi oklaskami w dalszym wystąpieniu życzył, aby dzisiejsze dożynki dały siły do dalszej obrony tego, co jest dobre i służy dla społeczeństwa.











Po części oficjalnej nastąpiła zabawa, która trwała do późnych godzin nocnych

Źródło i zdjęcia - Jan Pękala



<< Nowsze  Starsze >>
POWRÓT

Dzisiejszego dnia stronę odwiedziło » » » 46
W tym tygodniu stronę odwiedziło » » » 285
W tym miesi±cu stronę odwiedziło » » » 4550
W tym roku stronę odwiedziło » » » 16394
Od pocz±tku stronę odwiedziło » » » 1535210
 
Rekordowo odwiedziło nas 3940 Internautów w dniu 2023.05.10