![]() |
||
![]() | ||
Zgodnie z przyjętym harmonogramem odbyło się comiesięczne szkolenie w delegaturze kandydatów i nowoprzyjętych członków PZD. Dzisiejsze szkolenie prowadził Pan Sebastian Ciągwa. W szkoleniu brało udział 34 działkowców. W tym roku w Ośrodku Szkoleniowym Delegatury przeszkolono 250 nowych działkowców.
Zdjęcia – zobacz w galerii.
24 września Zarząd Ogrodu zorganizował Dożynki w świetlicy ogrodu. Prezes Zarządu Pan Edward Kasprzyk, powitał przybyłych na uroczystość działkowców i zaproszonych gości:
Zastępcę Prezydenta M. Gliwice Pana Adama Neumana, Przewodniczącego Rady M. Knurów Pana Jerzego Pach, Sekretarza Miasta Knurów Pana Piotra Dudło, Radnego Powiatu Pana Dawida Rams, Prezesa Business Centre Club i kandydata na Senatora Pana Marka Goliszewskiego, przedstawicieli Delegatury PZD w Gliwicach Panów: Zdzisława Prejzner i Tadeusza Witek.
W imieniu Ogrodu Prezes ROD Szyb Wschód przyjął pamiątkową paterę ufundowana przez Prezydenta M. Knurów. Przedstawiciele Delegatury wręczyli Puchar i Dyplom zdobyty przez ROD w Konkursie „Najładniejszy Ogród 2011r” oraz Puchar i dyplom dla Państwa Florentyny i Władysława Tomaszek za „Najładniejsza Działkę w 2011r”. Wręczone zostały również upominki i wyróżnienia dla działkowców w konkursie Ogrodu na piękną działkę. Po części oficjalnej zabawa przy dobrej muzyce wspaniałej grochówce z kuchni polowej ( i nie tylko) trwała do późnych godzin, to była miła i długo niezapomniana impreza zorganizowana dla działkowców przez Zarząd Ogrodu.
Zdjęcia P. Kasprzyk zobacz w galerii.
W przepięknej scenerii Pocysterskiego Zespołu Klasztorno – Pałacowego w Rudach Raciborskich, odbyły się Dożynki Diecezjalne. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele okolicznych miejscowości, którzy przybyli z koronami żniwnymi i płodami rolnymi. Poświęcone one zostały przez Biskupa Gerarda Kusza, po czym korowód dożynkowy udał się do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej, gdzie odbyła się dziękczynna Msza Św. Z ramienia Delegatury PZD w uroczystościach udział wzięli: Janina Sałamacha i Tadeusz Witek.
J. Sałamacha –zdjęcia zobacz w galerii.
W Hali Torwar w Warszawie odbył się II Kongres Polskiego związku Działkowców.
W kongresie udział wzięło prawie 4000 działkowców reprezentujących ogrody z wszystkich regionów Polski. Gośćmi Kongresu byli przedstawiciele władz państwowych, w tym reprezentujący Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Minister Olgierd Dziekoński oraz wiceminister Rządu RP Waldemar Pawlak; partii politycznych, w tym Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PO poseł Andrzej Czerwiński oraz Przewodniczący Unii Pracy Witkowski, a także liczni parlamentarzyści i przedstawiciele samorządów lokalnych, związków zawodowych i organizacji pozarządowych. Na zaproszenie władz PZD udział w Kongresie wzięli również przedstawiciele europejskiej organizacji działkowców, tj., Międzynarodowego Biura Ogrodów Działkowych i Rodzinnych z siedziba w Luksemburgu, a także reprezentanci narodowych związków działkowców z Anglii, Czech, Niemiec, Słowacji i Szwecji. Okręg Śląski reprezentowała 400 osobowa grupa działkowców, reprezentantów 1000 tysięcznej rzeszy działkowców Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia. Delegaturę Gliwicką reprezentowała 50 osobowa delegacja działkowców. Na zakończenie Kongresu Prezes PZD Eugeniusz Kondracki wyraził przekonanie, iż prowadzona obecnie przez działkowców walka w obronie swych praw i ogrodów, tak jak dotychczasowe zmagania, zakończy się ich zwycięstwem. Jednocześnie wyraził nadzieję, że będzie to walka ostatnia, po której działkowcy i ich Związek będą mogli się skupić wyłącznie na swych działkach i ogrodach, tak, aby były one jeszcze piękniejsze i jeszcze lepiej służyły społeczeństwu.
Zdjęcia Anna Kajdanowicz – zobacz w galerii.
W świetlicy Ogrodu Szarotka w Gliwicach zorganizowane zostało spotkanie działkowców z kandydatem do Senatu Panem Markiem Goliszewskim, przedsiębiorcą, dziennikarzem, sportowcem – zapaśnikiem, założycielem i prezesem Business Centre Club – największej w kraju organizacji prywatnych przedsiębiorców, bezpartyjny. Kandydat do Senatu z inicjatywy - Unia Prezydentów
„ Obywatele do Senatu”. Pan Marek Goliszewski powiedział między innymi, „ Dlaczego kandyduję do Senatu? Kandyduję, bo głos społeczny się nie liczy wśród rządzących polityków. A powinien. Do Sejmu kierowani są ludzie ze względu na zasługi i lojalność partyjną. Dlatego w Senacie muszą być eksperci, którzy będą weryfikować ich pomysły. Kandyduję z Gliwic, bo najbardziej interesującą propozycję współpracy złożył mi prezydent Zygmunt Frankiewicz. Bo na Śląsku działa największa Regionalna Loża Business Centre Club. Kandyduję także, dlatego że mam ambicję zostać Senatorem RP z tego Regionu”. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, chociaż działkowcy licznymi pytaniami dowiedzieć się chcieli, jakie stanowisko zajmie kandydat na Senatora w sprawach nurtujących Związek i działkowców.
Zdjęcia Anna Kajdanowicz – zobacz w galerii.
Pan Zenon Jabłoński Prezes Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego Szarotka w Gliwicach, witając działkowców na tegorocznym Dniu Działkowca, w imieniu Zarządu Ogrodu i własnym otworzył uroczyste spotkanie. Pani Janina Banasik reprezentowała Delegaturę PZD w Gliwicach. Wręczono odznaczenia związkowe, dyplomy, rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy bukiet z kwiatów wychodowanych w ogrodzie.
Pan Z. Jabłoński otrzymał Dyplom Delegatury za społeczną pracę na rzecz Ogrodu, Delegatury PZD Gliwice, oraz krzewienie idei ogrodnictwa działkowego.
Zdjęcia Wiesław Marszałek.
Spotkanie dożynkowe w uroczym Ogrodzie Zakątek Leśny otworzyła Prezes Zarządu Ogrodu Pani Barbara Umińska. Delegaturę PZD Gliwice reprezentował Pan Zdzisław Prejzner.
Ogród otrzymał Dyplom za udział w konkursie o tytuł Najładniejszego Ogrodu 2011 r natomiast Pan Wojciech Skalski wyróżnienie ( puchar i dyplom) w konkursie delegatury PZD Najładniejsza Działka 2011 r. Szczere gratulacje.
W trakcie spotkania Zarząd Ogrodu zorganizował konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Bardzo udane i miłe spotkanie. Podziękowania dla Zarządu Ogrodu za zorganizowanie takiej imprezy.
Zdjęcia Z. Prejzner zobacz w galerii.
Prezes Zarządu Pan Bogdan Biernat przywitał licznie zebranych działkowców rozpoczynając tegoroczne Święto Plonów Dożynki ogrodowe. Reprezentował Delegaturę PZD Gliwice Pan Zdzisław Kowalik. Wręczone zostały odznaczenia związkowe Zasłużony Działkowiec i wyróżnienia: Ogród zdobył wyróżnienie ( puchar i dyplom) w konkursie Delegatury PZD Gliwice o tytuł Najładniejszego Ogrodu 2011r natomiast Pani Joanna Zienkiewicz wyróżniona została wyróżnieniem ( puchar i dyplom) w konkursie Delegatury PZD Najładniejsza Działka 2011r. Prezes Zarządu Ogrodu otrzymał dyplom Delegatury za zaangażowanie w pracach społecznych na rzecz Ogrodu i Związku. Serdeczne gratulacje.
Zdjęcia B. Biernat – zobacz w galerii.
| |
|
|
|
| |
Dzisiejszego dnia stronę odwiedziło |
» » » |
9 |
|
|
W tym tygodniu stronę odwiedziło |
» » » |
920 |
|
|
W tym miesi±cu stronę odwiedziło |
» » » |
9 |
|
|
W tym roku stronę odwiedziło |
» » » |
17029 |
|
|
Od pocz±tku stronę odwiedziło |
» » » |
1535845 |
|
|
|
|
| | ||||||||||